ALOE VERA – KOUZLA A ČÁRY? URČITĚ NE :)

kouzla a čáry

I když jsem nazvala stránku Magická aloe, kouzla a čáry v tom určitě nikdo z vás hledat nebude. Upozorňuji, že v tomto článku bude trošku více odborných termínů. Ale vy to zvládnete – vysvětlím vám je.

Kde a jak aloe vera působí?

Gel z aloe vera je přírodní látka s vysokou výživovou hodnotou a regenerační schopností na úrovni buněk. Buňky čistí, vyživuje, napomáhá odstraňování odumřelých buněk a urychluje zdravé buněčné dělení. Buňky vyšší kvality znamenají zlepšení funkcí orgánů, orgánových systémů i celého organizmu.

Aloe působí ve dvou oblastech:
1. na epitel – epitel je anatomický termín pro vrstvu buněk, které tvoří největší orgán našeho těla – kůži a stěny všech vnitřních dutin (sliznice).
Pokud chcete doslovnou definici epitelu, tak tady je:
„Epitel je krycí tkáň, výstelka, která pokrývá zevní povrch těla a vnitřní povrch dutých orgánů s výjimkou cév a mozkových komor.“
2. na imunitní systém – aloe obsahuje takzvané imunomodulátory, které podporují a vyrovnávají funkce imunitního systému jak v případě jeho snížené tak i zvýšené aktivity.
Tímto je velmi stručně a zjednodušeně naznačeno, proč se aloe vera přisuzuje vlastnost „všeléku“, což může budit podezření nevěrohodnosti.

KDE PŮSOBÍ ALOE VERA

Aloe vera vzhledem ke svým výživovým a antioxidačním vlastnostem pomáhá především při prevenci poranění epitelových tkání. V případě jejich poškození dokáže podpořit jejich hojení.
Největší plochu epitelu tvoří samozřejmě kůže, ale také vnitřní stěny střev, průduškových trubic, pohlavního a močového ústrojí, atd. Není proto divu, že aloe vera je účinná například nejen při poranění pokožky, ale i při zánětu střev, zánětu průdušek, močového ústrojí nebo astmatu.
Antioxidanty obsažené v aloi bojují proti ničivým volným radikálům, které jsou příčinou vzniku mnoha vážných zdravotních problémů a také se podílejí na procesu stárnutí.

JAK PŮSOBÍ ALOE VERA

Aloe má přirozené protizánětlivé a antimikrobiální účinky, které v kombinaci s výživnými prvky v aloi podporují růst buněk a tím i následné hojení. Tato vlastnost je prospěšná pro lidi s vážnými zdravotními problémy. Ale i lidé, kteří aloi používají třeba jen preventivně, říkají, že se cítí daleko lépe a navíc i klidněji, bez stresů. To je způsobeno kladným účinkem aloe na náš imunitní systém, který se stává vyrovnanější a lépe „naladěný“. Proto i lépe chrání naše tělo před vnějšími vlivy.

Aloe vera není všelék a nepředstavuje ani žádná kouzla.

Působí jen na dvě oblasti popsané výše – na epitel a na imunitní systém.

Ale když se nad tím zamyslíte – proč říkat JEN? Od toho se přece odvíjí původ úplně všech nemocí!

Potvrzené informace vypovídají, jak během staletí našly tisíce lidí úlevu při různých kožních problémech, jako jsou ekzémy, psoriáza, vředy, popáleniny, akné, štípnutí nebo kousnutí a to je díky této úžasné rostlince aloe vera.

Čas rovněž prokázal její skvělé vlastnosti při mnoha střevních poruchách jako je divertikulóza a zácpa. Po pravidelném užívání aloe vera gelu se zlepšily i další stavy vyplývající z narušeného imunitního systému jako například artritida, astma, syndrom stálé únavy nebo lupus.
Aloe hraje pouze doplňkovou roli při odstraňování zdravotních problémů.
Je velice důležité, abyste se vždy předem poradili se svým lékařem. Diagnostika nemoci samotným pacientem může být velmi nebezpečná. Různé vážné nemoci se mohou projevovat příznaky, které třeba tak vážně zpočátku ani nevypadají.

A ještě trochu vysvětlivek k termínům v článku:

Co to je vlastně volný radikál?

Volný radikál je molekula, která ztratila svou důležitou část – jeden ze svých elektronů nesoucích náboj (pamatujete si to z hodin chemie? :-)), který se normálně vyskytuje v párech. K získání původní rovnováhy (elektrické neutrality) musí radikál bud‘ získat jeden elektron od okolních molekul, nebo se zbavit svého nepárového, přičemž dochází k poškození okolních molekul buněčné bílkoviny, Iipidy a genetické DNA. Setká-li se volný radikál s tukem (lipidy) spustí celý řetězec destruktivních reakcí, které ničí membrány a vedou k celkové desintegraci buněk. Setká-li se s bílkovinou, může z ní odstraňovat kousky, a tím naruší její funkční schopnost.

Při setkání s DNA, zvláště v maličkých buněčných továrnách na energii, tzv. mitochondriích, způsobuje mutace, které vedou buňku k nenormálním projevům.
Během času vinou trvalého poškozování volnými radikály organizmus stárne a podléhá různým chorobám včetně aterosklerózy.

Co jsou antioxidanty?

Antioxidanty jsou chemické látky, které mohou volným radikálům poskytnout ztracený elektron, aniž jim to uškodí. Setká-li se antioxidant s radikálem, končí jeho ničení buněk a poškozování celého organizmu, jehož výsledným projevem je pomalá degenerace nazývaná stárnutí. Jednoduše řečeno, antioxidanty zabraňují volným radikálům škodit našemu organizmu. Proto jsou tak důležité.

Tak co myslíte, jsou to kouzla a čáry?
Jistěže ne. Aloe vera je jen úžasná rostlinka, kterou nás obdarovala příroda.Proč tedy nevyužít její potenciál?

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.